Receta me djegës të Turqisë së Tymosur

spot_img

Do t’ju duhet gjeldeti i bluar për të bërë këtë djegës, natyrisht, plus një qepë, pak hudhër, pastë domate, domate të konservuara, fasule të zeza të konservuara dhe lëng pule. Do t’ju duhet gjithashtu vaj ulliri për gatim, plus kripë, piper, pluhur djegës, paprika të tymosur, kanellë dhe rigon për erëza.

Ndërsa Pisula përdor një qepë të verdhë në djegësin e saj, ajo vëren se “qepa e kuqe ose qepa e bardhë do të ishin një zëvendësues i mirë” nëse kjo është ajo që ju ndodh në shtëpi.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles