Recetë me tavë meksikane me djathë

spot_img

Për të bërë këtë tavë meksikane me djathë, fillimisht do t’ju duhet të mblidhni përbërësit. Për të bërë mbushjen e mishit do t’ju duhet vaj ulliri, një qepë, një piper zile, hudhër pluhur, qimnon, paprika, koriandër, rigon, djegës pluhur, mish viçi të grirë, domate të copëtuara, paste domate, lëng viçi, misër të konservuar dhe fasule të konservuara . Përveç kësaj, do t’ju duhen tortilla misri, një kanaçe me fasule të skuqura dhe djathë çedër për të përfunduar tavën. Ju gjithashtu do të kërkoni koriandër të freskët, salcë kosi dhe avokado për të shërbyer këtë pjatë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles