Nevis redukton periudhën e karantinës

spot_img

Në fuqi nga 7 tetori 2021, ishulli Nevis i Karaibeve reduktoi karantinën e pushimeve në vend për udhëtarët ndërkombëtarë të vaksinuar plotësisht nga katër (4) ditë në 24 orë.

Ky ndryshim është rezultat i angazhimit të vazhdueshëm të Nevis për t’u ofruar vizitorëve të tij një përvojë udhëtimi pa probleme.

Brenda 24 orëve pas mbërritjes në Nevis, udhëtarët që qëndrojnë në akomodimin e aprovuar turistik (kondo, hotel, resort, vilë) do të testohen. Pasi udhëtarët rezultojnë negativë në një test RT PCR, ata mund të kenë akses në të gjitha lehtësitë në ishull që e bëjnë Nevisin një pushim të paharrueshëm, duke përfshirë restorantet, baret, turnetë unike në llojin e tyre dhe pamjet e destinacionit.

“Që nga fillimi i COVID-19, ne kemi zbatuar protokolle të ndryshme për të reduktuar përhapjen e pandemisë dhe për të rritur sigurinë e vendasve dhe vizitorëve tanë. Ne jemi të ngazëllyer për të parë këtë reduktim në kohën e karantinës pasi industria e udhëtimeve vazhdon të fitojë vrull. Nevis ka shumë mundësi që udhëtarët të shijojnë një pushim të qetë, pa probleme dhe të përjetojnë thelbin e vërtetë të Karaibeve, “tha Jadine Yarde, CEO e Autoritetit të Turizmit Nevis.

“Ne mezi presim të vazhdojmë të mirëpresim udhëtarët ndërkombëtarë dhe besojmë se ky reduktim i karantinës do t’u japë atyre një mundësi për t’u zhytur më tej në atmosferën dhe kulturën Nevisiane.”

Katër hotelet e ishullit të miratuar nga udhëtimi janë Four Seasons Resort, Golden Rock Inn, Plantacioni dhe Plazhi i Montpelieritdhe Plazhi i Parajsës.

A Testi para nisjes RT-PCR për COVID-19 negativ kërkohet gjithashtu, jo më shumë se 72 orë përpara udhëtimit për në Nevis.

Kontrolli shëndetësor i aeroportit mbetet në vend.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles