Recetë me salcë me qepë të trashë dhe pure

spot_img

Ka shumë mënyra për të ndryshuar lehtësisht këtë pjatë klasike britanike me sallam dhe pure, sipas çdo kërkese diete ose preferencave tuaja personale. Për ta bërë këtë pjatë pa gluten, thjesht ndërroni miellin me një varietet pa gluten, sigurohuni që të përdorni një majë të fortë pa gluten dhe hiqni marmitin. Përndryshe, nëse nuk mund të konsumoni marmite ose supermarketi juaj lokal nuk e ka atë, salca e sojës mund të jetë një zëvendësim i shkëlqyeshëm. Për ta bërë këtë recetë pa bulmet, gjithçka që ju duhet të bëni është të ndërroni gjalpin dhe qumështin me versionin tuaj të preferuar pa qumësht. Kjo recetë e zhurmës dhe puresë gjithashtu mund të bëhet lehtësisht vegjetariane duke i zëvendësuar salsiçet e derrit me një mish. -larmi pa pagesë dhe zëvendësimi i lëngut të viçit me një lëng kërpudhash.

Për varietetet e shijes, pse të mos shtoni kërpudha në salcë së bashku me qepët, ose të eksperimentoni me lloje të ndryshme birre në lëng mishi? Përndryshe, birra mund të ndërrohet me verë të kuqe për një përfundim më të pasur të lëngut. Një mënyrë tjetër e thjeshtë për të përshtatur këtë recetë është duke ndryshuar llojin e sallamit të përdorur. Atje jane shumë lloje salçiçeshqofshin ato me bazë derri, salcice pule ose mish dreri për një opsion të ndryshëm proteinash.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles