Receta për grusht me lule pranverore roze

spot_img

Nëse dëshironi të përgatiteni paraprakisht për festën tuaj, patjetër që mund ta bëni këtë grusht përpara kohe – dhe në fakt, vërtet duhet. Akulli i mjedrës, një element kyç për tërheqjen vizuale dhe mbajtjen e grushtit të ftohtë, ka nevojë për të paktën tetë orë në frigorifer për t’u ngurtësuar plotësisht. Është më mirë të bëni akullin e mjedrës një natë para ngjarjes suaj. Shurupi i thjeshtë i mjaltit, një tjetër përbërës i rëndësishëm në këtë pije, mund të përgatitet disa ditë përpara, duke ju dhënë një fillim të shëndetshëm në recetë.

Kur bëhet fjalë për montimin e grushtit, mund të kombinoni përbërësit kryesorë të lëngshëm – trëndafilin e ftohtë, vodkën, likerin e lulediellit dhe lëngun e limonit – deri në disa orë para ngjarjes dhe t’i vendosni në frigorifer derisa të mbërrijnë të ftuarit. Pak përpara se ta servirni, shtoni sodën ose ujin e gazuar për t’u siguruar që pajisja të ruajë gazin e saj, kubet e akullit të mjedrës në mënyrë që të mos shkrihen dhe të mos ujiten me grusht (dhe të humbasin pamjen e tyre të bukur) dhe të gjitha garniturat. Do të përfundoni me një grusht që me të vërtetë mishëron gjallërinë e pranverës.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles