Recetë me rrotulla me salsiçe britanike

spot_img

Për të bërë këto rrotulla me salsiçe britanike, së pari do t’ju duhet të grumbulloni përbërësit. Filloni me mish salsiçe, mustardë integrale, arrëmyshk, kripë dhe piper, petë të gatshme, një vezë të rrahur dhe fara nigella. Nëse nuk mund të gjeni farat e nigellës, ato mund të zëvendësohen lehtësisht me farat e susamit ose farat e koprës.

Për të arritur cilësinë e bukur të shkrifët që i bën roletë e salsiçeve kaq të shijshme, do të dëshironi të siguroheni që të përdorni posaçërisht brumërat, por asnjë pastë tjetër nuk do ta bëjë këtë. Dhe, ndërsa llojet e tjera të ëmbëlsirave, si p.sh. brumë squfur i blerë në dyqan për pjekje; funksionon mrekullisht mirë dhe do t’ju kursejë shumë kohë!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles