Receta e pastës së Achiote në shtëpi

spot_img

Për të bërë këtë recetë do t’ju duhet një koleksion erëzash, siç mund ta imagjinoni. Përbërësi kryesor është farat anatto të cilat i japin kësaj paste një aromë arrë, pikante dhe pak të ëmbël, duke siguruar gjithashtu një ngjyrë të kuqe të gjallë. “Farat Annatto mund të jenë të vështira për t’u gjetur në dyqane,” thotë Hahn, “por ato mund të gjenden lehtësisht në internet.” Erëzat e tjera që ju nevojiten janë rigoni, farat e qimnonit, kokrrat e piperit të zi, karafil të plotë, kripë dhe koriandër. Nga departamenti i produkteve, merrni pak hudhër të freskët, një portokall dhe një gëlqere. Për të përfunduar gjërat, merrni pak uthull të bardhë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles