Recetë me rrotulla me kanellë me kek me xhenxhefil

spot_img

Në këtë recetë, Barrett jep matjet për miellin në gram në vend të gotave ose lugëve. Siç shpjegon ajo, “Unë do të rekomandoja përdorimin e një peshore për të kontrolluar procesin”. Nëse nuk keni një peshore kuzhine, mos u shqetësoni: Barrett thotë se do të përdorni gjithsej 3 gota miell në recetë. 60 gramët që ju nevojiten në hapin e parë dalin rreth ½ filxhan dhe pjesa tjetër do të kalojë në brumë.

Pavarësisht nëse përdorni apo jo një peshore, Barrett thotë se nuk ka nevojë të shoshitni miellin. Megjithatë, ajo që duhet të bëni përpara se të matni është pushoj miellin duke e trazuar për të përfshirë pak ajër. Pasi mielli të jetë fryrë, hidheni me lugë në një filxhan matëse në vend që ta përdorni filxhanin si lugë. Këto hapa shmangni paketimin e miellit, i cili do t’ju jepte role të forta dhe jo të lehta dhe me gëzof.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles