14 receta të lazanjave që do të vazhdoni të ktheheni

spot_img

Në këtë recetë prezantuese, ne paraqesim një përzgjedhje të kërpudhave italiane të pyllit, duke përfshirë cremini, chanterelle dhe porcini – të mbushura me shije mishi, umami dhe teksturë të përtypur, të lëngshme që të kujton mishin e grirë, ato komplimentojnë pjatën me djathë, hudhër, të mbushur me trumzë në mënyrë madhështore. Kërpudhat janë prerë në kubikë të imët, kaurdisen me hudhër dhe majdanoz, më pas shpërndahen mbi një përzierje rikota kremoze, mocarela gooey dhe fontina me arra.

Përfundimi i pjatës joshëse të makaronave është një salcë beshamel e mëndafshtë dhe e pasur në shtëpi dhe fletë makaronash të sapoziera. Ne na pëlqen të zbukurojmë hyrjen vegjetariane të fryrë dhe të shijshme me trumzë të freskët dhe një sallatë anësore të freskët.

Receta: Lazanja me kërpudha të përziera

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles