Recetë krokante e ëmbël dhe e thartë e derrit

spot_img

Kjo recetë e ëmbël dhe e thartë e derrit fillon me mish derri të marinuar, për të cilin do t’ju duhet salcë soje, vaj susami, hudhër, xhenxhefil, piper i zi dhe shpatull derri. Salca e ëmbël dhe e thartë vjen së bashku me niseshte misri, copa ananasi në lëng, ketchup, uthull vere orizi, salcë soje shtesë, salcë Worcestershire dhe sheqer kaf. Skuqja kërkon më shumë niseshte misri, si dhe qepë, speca zile, hudhër dhe xhenxhefil. Së fundi, mund të dëshironi të përfundoni mishin e derrit të ëmbël dhe të thartë me një spërkatje me qepë të copëtuara.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles