Receta e topave të patëllxhanëve me bazë bimore

spot_img

Për të bërë këtë recetë, filloni duke vizituar korridorin e prodhimit dhe kapni një të madhe patëllxhan, hudhra dhe majdanoz. “Më pëlqen të përdor patëllxhanin e madh të globit, por kjo recetë do të funksionojë mirë me patëllxhanin kinez. Majdanozi kaçurrelë ose me gjethe të sheshta do të jetë gjithashtu i mirë,” thotë Hahn.

Më pas shkoni në zonën e produkteve të thata dhe merrni disa fara liri të bluara, panko vegan ose thërrime buke, maja ushqyese dhe salcë soje. “Farat e bluara të lirit njihen gjithashtu si miell liri dhe varietetet standarde ose të arta janë të këmbyeshme në këtë recetë,” vëren Hahn. Në fund, kontrolloni qilarin tuaj për vaj ulliri, erëza italiane, kripë dhe piper.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles