Receta e krahëve të pulës me hov Xhamajkane

spot_img

Megjithëse lista e përbërësve për këto krahë duket e gjatë, ka të ngjarë të zbuloni se shumica e artikujve janë tashmë në qilar ose frigorifer. Për shembull, do t’ju duhet miell, pluhur pjekjeje, niseshte misri, kripë, piper, mjaltë, vaj ulliri, sheqer kaf, uthull të bardhë dhe gjalpë. Erëzat që do të përdorni përfshijnë piper të kuq, paprika, qepë pluhur, hudhër pluhur, manaferra të plota pipëza, rigon të thatë, trumzë të thatë, karafil të bluar dhe kanellë të bluar.

Ju gjithashtu do të keni nevojë për disa produkte të freskëta, kështu që shkoni në dyqan për hudhër, qepë, xhenxhefil, gëlqere dhe speca skocez (ose habanero). Nga atje ka mbetur vetëm pula dhe vaji i skuqjes. Për dy persona, kapni një kilogram krahë pule – këto mund të jenë krahë feste, tashmë të ndara në krahë dhe daulle, ose krahët e plotë që i prisni vetë. Sa i përket vajit, zgjidhni kanollën dhe blini aq sa të mbushni një tigan.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles