Recetë e thjeshtë për gojëmjaltë me ndeshje banane

spot_img

Nëse nuk jeni plotësisht gati për të pirë smoothie-n tuaj menjëherë pas përgatitjes, mund ta ruani në frigorifer me një kapak hermetik për disa orë. “Në mënyrë tipike, kur bëj smoothie, bëj mjaftueshëm që të tjerët në shtëpinë time të shijojnë, kështu që edhe pse mund të jem gati për timin, ata mund të mos duan të konsumojnë ende të tyren. Më duket se përdor një kavanoz murator me gojë të gjerë me kapak. të jetë mënyra më e mirë për t’i mbajtur ato të freskëta në frigorifer, “thotë Hahn. (Por kini parasysh se ndërsa smoothies ulen, përbërësit mund të qetësohen dhe të ndahen.)

Ju gjithashtu mund të përgatisni vetëm përbërësit në mënyrë që ata të jenë gati për t’u përdorur. “Meqenëse bananet piqen kaq shpejt, unë e kam zakon t’i pres në feta kur të kenë kaluar moshën e tyre dhe t’i ngrij në një qese silikoni të ripërdorshme. Përveç kësaj, më pëlqen të kem një grumbull hurmash të zbutura në një enë. frigorifer. Pastaj është vetëm një çështje për të shtuar gjithçka në një blender, “shpjegon Hahn.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles