Receta vegane për brownies me avokado

spot_img

Përshtatja e këtyre brownies vegane me avokado është e lehtë nëse doni të shtoni një prekje personale. Për të filluar, mund të eksperimentoni me shtesa me arra, të tilla si arra të copëtuara, arra ose bajame, për të prezantuar një krisje të kënaqshme. Thjesht palosini ato në brumë së bashku me copat e çokollatës.

Për elementin e ëmbëlsisë, mund të zëvendësoni sheqerin kaf, shurup panje, nektar agave ose të tjera llojet e sheqerit për sheqerin e kokosit nëse nuk e keni në dorë. “Unë zakonisht përdor sheqer kokosi në recetat që kërkojnë sheqer kaf, sepse është pak më pak i përpunuar dhe nuk ngurtësohet kur ruhet. Gjithashtu shton një shije të lehtë karamel që mendoj se përmirëson shumë produkte të pjekura,” shpjegon Hahn.

Ju gjithashtu mund të përmirësoni aromën e këtyre brownies me ekstrakte si vanilje, bajame ose portokalli. Ose, për një aromë të freskët agrume, shtoni limon, gëlqere ose lëkurë portokalli direkt në brumë. Së fundi, palosni copat e grira të kokosit ose kokosit për një prekje tropikale, ose përmirësoni aromën e ëmbël të çokollatës me një filxhan kafeje të përgatitur në brumë ose një majë kripë deti të shkrifët sipër brownies.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles