Receta e supës me pulë me gatim të ngadaltë Tikka Masala

spot_img

Për ta mbajtur atë të thjeshtë dhe klasik, kombinoni këtë supë pule tikka masala me gatim të ngadaltë me copa të ngrohta naan. Buka pita apo edhe focaccia do të funksionojnë mirë në një majë, por kjo supë është më mirë të lyhet me naan të butë dhe me gjalpë – veçanërisht varietetin e hudhrës. Për shkak se kjo pjatë është e ngjashme me supën me domate, mund ta shërbeni edhe me një sanduiç klasik djathi të pjekur në skarë. Për shkrirjen perfekte, McGlinn rekomandon shkrirjen e djathit midis copave të naanit (a naan djathë i pjekur në skarënëse dëshironi).

Kjo supë pule është e pasur dhe mjaft e mbushur për t’u qëndruar më vete, por është e mrekullueshme kur shoqërohet me pala dhe ushqime indiane me bazë bimore si samosa. palak paneer, ose pakora. Nëse dëshironi të shijoni mbetjet për një drekë të lehtë, shërbejeni këtë supë me një sallatë. Ne rekomandojmë një sallatë të lehtë, të frymëzuar nga raita, me qepë të kuqe të copëtuar, kastravec, domate dhe zarzavate me gjethe.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles