Receta vegane me patate të pjekura

spot_img

Për të bërë këtë recetë, filloni në korridorin e prodhimit dhe merrni disa patate Yukon, qepë të verdhë, hudhër, limon, qiqra të freskëta dhe tofu të fortë. “Ne po përdorim tofu të fortë këtu sepse do të jetë konsistenca e duhur për një salcë djathi të bërë në shtëpi që do t’i shtohet patateve. Varietetet ekstra të forta ose super të forta janë opsionet më të mira për tofu në kubikë që dëshironi të skuqeni,” Hahn. shpjegon.

Më pas merrni disa shqeme të papërpunuara, gjalpë vegan, lëng perimesh, maja ushqyese, tahini dhe paste miso. “Pasta miso do t’i shtojë pak aromë umami patateve dhe ju mund të përdorni çdo lloj miso,” ndan Hahn. Pastaj kontrolloni kabinetin tuaj të erëzave dhe erëzave për vaj ulliri, kokrriza hudhre, kokrriza qepë, kripë dhe piper.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles