Receta për biskota me çokollatë me xhenxhefil

spot_img

Për këtë recetë, merrni miell për përdorim të gjithanshëm, pluhur kakao pa sheqer, kripë, kanellë të bluar, spec, xhenxhefil të bluar, Krem Tartari, gjalpë pa kripë (në temperaturë ambienti)sheqer kaf, sheqer të grirë, një vezë dhe melasa.

Morone shpjegon: “Ajka e tartarit e mban sheqerin të mos kristalizohet, gjë që i mban këto të përtypura dhe jo krokante.” Ajo gjithashtu vëren se një pjesë e sheqerit të grimcuar përdoret për rrotullimin e brumit, “[which] është ajo që ndihmon në nxjerrjen e lagështirës në biskota dhe shkakton plasaritjen e sipërme, që është tradicionale me xhenxhefilin.” Nëse dëshironi, ajo sugjeron: “Mund t’i zhytni biskotat e gatshme në çokollatë të shkrirë dhe të shtoni disa spërkatje për një shije shtesë festive. ata.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles