Receta e mbështjelljes me marule Lok Lak (Viçi me piper kamboxhiane).

spot_img

Përveç biftekut, do t’ju duhet gjithashtu lëng pule, niseshte misri, salcë soje, salcë goca deti, paste domate, salce peshku, sheqer kaf dhe kokrra piper Kampot për marinadë, si dhe vaj vegjetal për tiganisje. Pasi të jetë gatuar, mishi i viçit do të shoqërohet me një salcë të bërë nga lëngu i limonit, kripë, hudhër dhe sheqer i grimcuar, plus një pjatë me oriz jasemini, marule rome, qepë dhe domate të prera në feta.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles