Receta për tortë me kafe me karamel me xham uiski

spot_img

Për brumin e tortës do t’ju duhet miell, pluhur për pjekje, sodë buke, kripë, gjalpë, sheqer, vezë, vanilje, salcë kosi (Morone thotë të përdorni llojin me yndyrë të plotë), uiski dhe kafe. Për sipër, do t’ju duhet gjithashtu kanellë dhe sheqer kaf (ose i lehtë ose i errët), ndërsa karameli kërkon gjithashtu krem ​​të trashë dhe sheqer pluhur.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles