Receta pikante e viçit me susamin

spot_img

Ka shumë mënyra për të ndryshuar këtë viç pikant të susamit në varësi të preferencave tuaja personale dhe çdo nevoje diete. Nëse konsumoni një dietë pa gluten, shpesh mund të jetë e vështirë të kënaqeni me pjatat kineze për shkak të pranisë së salcës së sojës, e cila përmban grurë. Thjesht ndërroni salcën e sojës me tamarin dhe sigurohuni që versioni juaj i salcës së gocës të jetë gjithashtu pa gluten.

Ndërsa kjo pjatë është bërë duke përdorur feta viçi, ajo mund të bëhet edhe si një pjatë vegjetariane duke e zëvendësuar mishin me një vegjetarian. alternativë e mishit, tofu, patëllxhan ose kërpudha. Në mënyrë të ngjashme, nëse po kërkoni një mënyrë për të reduktuar marrjen e mishit dhe për të rritur konsumin e perimeve, pse të mos zëvendësoni gjysmën e mishit të viçit me disa perime të prera hollë që mund të skuqen shpejt? Kërpudhat dhe patëllxhani përsëri janë një opsion i shkëlqyeshëm, së bashku me karotat, specat dhe brokolin.

Së fundi, mos ngurroni të rrisni ose ulni nivelet e nxehtësisë së kësaj pjate sipas preferencave tuaja personale. Nëse shijoni pjatat tuaja të buta, mund të shtoni një sasi të vogël djegës ose ta lini plotësisht. Përndryshe, nëse ju pëlqen ushqimi juaj mjaft i nxehtë për t’ju bërë të djersiteni, mos ngurroni të shtoni ushqimin tuaj thekon djegës me lugë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles