Receta me bazë bimore “vezë” dhe tavë për mëngjes

spot_img

Për të bërë këtë recetë, filloni në korridorin e prodhimit dhe kapni patate, piper të kuq, kërpudha, spinaq dhe majdanoz opsional për zbukurim. Ju gjithashtu do të dëshironi të merrni një tofu shtesë të fortë dhe një paketë tempeh. “Ka shumë lloje të teksturave tofu, dhe forca shtesë do të shkërmoqet bukur dhe do të japë teksturën më të ngjashme me vezët. Nëse nuk mund të gjeni fort shtesë, atëherë shkoni me firmën si zgjidhja tjetër më e mirë,” këshillon Hahn.

Për të krijuar proshutën tempeh, do t’ju duhet salcë soje, tym i lëngshëm, vaj susami, paste domate, uthull molle, hudhër pluhur dhe paprika e tymosur. “Ky kombinim i përbërësve do ta transformojë tempehin në proshutë me bazë bimore me shumë aromë tymi,” thotë Hahn. Më pas, për të përfunduar gjërat, kontrolloni kabinetin tuaj të erëzave dhe erëzave për vaj avokado, maja ushqyese, kripë të zezë, rigon, shafran të Indisë dhe kripë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles