Receta ngjitëse e krahëve të lulelakrës me hudhër

spot_img

Për të bërë këtë recetë, do t’ju duhet pak lulelakër, hudhër dhe qepë nga departamenti i prodhimeve. “Kërkoni një kokë të vogël lulelakër ose nëse po ushqeni një turmë, shkoni për një më të madhe, duke mbajtur parasysh se mund t’ju duhet të dyfishoni brumin dhe pankon kur gërmoni”, shpjegon Hahn.

Për të krijuar brumin dhe bukën, merrni pak miell qiqrash, thërrime buke panko dhe qumësht dhe kontrolloni kabinetin tuaj të erëzave për pluhur hudhre, kripë dhe piper kajene. “Mielli i qiqrave është mielli im i preferuar për të siguruar një kore krokante, por çdo lloj mielli tjetër do të funksionojë nëse dëshironi ta zëvendësoni,” ndan Hahn. Pastaj për salcën tonë ngjitëse, do t’ju duhet salcë soje, mjaltë, paste djegës, vaj susami, uthull orizi dhe për të përfunduar gjërat, disa fara susami dhe qepë për sipër.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles