Receta për tacos me patate të ëmbla dhe qiqra me fletë kileli-lime

spot_img

Si çdo vakt me tematikë meksikane, patatet e skuqura dhe salsa janë një shoqërim i mrekullueshëm. Shërbejeni një pjatë me patate të skuqura tortilla me të bërë vetë guacamole dhe salsa për zhytje. Është një meze klasike që plotëson në mënyrë perfekte takos. Ose shkoni për queso, një dip kremoz dhe djathë i bërë me djathë të shkrirë, domate, qepë, speca dhe erëza. Shërbejeni të ngrohtë me patate të skuqura tortilla për zhytje. Për ta mbajtur vaktin vegan, mund të bëni një version i bazuar në bimë i queso.

Orizi është një pjatë e dytë klasike që shoqërohet mirë me tacos. Mund të përgatisni oriz të thjeshtë të stilit meksikan të kalitur me domate, qepë, hudhër dhe erëza si qimnon dhe paprika. Një sallatë freskuese si një Sallatë me 3 fasulenjë sallatë me domate me avokado, një salcë lakër të shijshme ose a Sallatë lakër jeshile meksikane do t’i shtojë shkëlqim dhe strukturë vaktit dhe do të sigurojë një kontrast të këndshëm me perimet e gatuara në tacos. Shërbejeni misrin e pjekur në skarë të lyer me gjalpë djegës ose të kalitur me pluhur djegës, lëng lime dhe djathë cotija për një pjatë anësore të shijshme dhe të gjallë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles