Receta ngrohëse, ngushëlluese e pulës Tinola

spot_img

Tinola e pulës është e mbushur me shije dhe lëndë ushqyese. Sidoqoftë, në varësi të vendit ku jetoni dhe dyqaneve të disponueshme për ju, mund të jetë pak sfiduese marrja e disa prej përbërësve. Qoftë për shkak të preferencave personale, ose vështirësive për të gjetur një artikull specifik, do të jeni të kënaqur të dini se kjo recetë është lehtësisht e adaptueshme.

Pjesa më e madhe e shijes nga kjo pjatë vjen nga kockat dhe lëkura e pulës, kështu që nëse përdorni gjoks pule pa lëkurë në vend të kofshët e pulës ose shkopinj daulleje në këtë recetë, ju rekomandojmë të përdorni lëngun e pulës për të shtuar më shumë shije. Kjo supë zakonisht bëhet gjithashtu duke përdorur papaja jeshile, e cila mund të jetë më e lehtë për ju. Dhe duke qenë se çdo përbërës i kësaj pjate kontribuon në aromën delikate të lëngut, është thelbësore të përdorni përbërës të freskët. Pra, nëse kungull i njomë duket shumë i mirë në treg, mos ngurroni ta përdorni atë në vend të kajotës.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles