Receta Al Pastor e pulës me tym të ëmbël

spot_img

Së pari, do t’ju duhet pulë. Ne na pëlqejnë kofshët e pulës, të cilat janë të lëngshme, të buta dhe me shije, por ju mund t’i ndërroni me gjoks pule nëse preferoni. Nga atje, do t’ju duhet lëng ananasi, të cilin ju rekomandojmë ta blini të konservuar. Nga ana tjetër, lëngu i limonit duhet të jetë i freskët. Ju gjithashtu do t’ju duhet një kanaçe me çipotle në adobo, anatto e bluar (e quajtur edhe achiote), kanellë, vaj ulliri, paprika të tymosur, rigon, qimnon, mjaltë dhe hudhër të grirë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles