Receta për Skonat me Spinaq dhe Feta

spot_img

Kjo recetë me spinaq dhe feta është e gjithanshme dhe mund të strehojë lehtësisht një shumëllojshmëri përbërësish. Nëse po kërkoni të zëvendësoni spinaqin, merrni parasysh përdorimin e lakër jeshile ose chard zvicerane si një alternativë të gjelbër. Ashtu si spinaqi, edhe këto gjethe duhet të zbardhen dhe të kullohen tërësisht për të hequr lagështinë e tepërt. Për një djathë të ndryshëm përveç fetës, djathi i dhisë, çedri i mprehtë ose parmixhani janë zëvendësues të shkëlqyeshëm, duke ofruar një gamë shijesh nga të shijshme në të pasura dhe të shijshme.

Përtej zarzavateve dhe djathit, ju mund të përfshini perime të tjera në këto kokrra, si domate të thara në diell ose qepë të karamelizuara për ëmbëlsi dhe thellësi, apo edhe speca të kuq të pjekur për një tymosje delikate. Kërpudhat, kur skuqen dhe kullohen nga lëngu i tyre, mund të shtojnë një strukturë mishi dhe aromë umami. Për ata që dëshirojnë pak krisje, mund të shtohet proshutë e gatuar e prerë në kubikë ose pancete, duke i plotësuar kupat me një aromë të kripur dhe të tymosur.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles