Receta për sallatë me makarona italiane me antipasta vegjetale

Për të bërë këtë recetë, do t’ju duhen disa artikuj të freskët nga departamenti i prodhimeve. Merrni një qepë të kuqe, domate rrushi, borzilok të freskët, hudhër dhe një limon. Më pas, do t’ju nevojiten disa makarona rotelli ose rotini, ullinj Kalamata, ullinj jeshil, zemra artichoke, zemra palme dhe peperoncinis nga zona e produkteve të thata. Do t’ju duhen topa të freskët mocarela dhe më pas disa elementë bazë për salcën – vaj ulliri, uthull vere të kuqe, erëza italiane, kripë dhe piper. Nëse preferoni një sallatë më të mishit, mos ngurroni të shtoni edhe pak sallam ose speca.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles