Receta e reçelit me manaferra me vanilje

Reçelrat bashkohen lehtësisht me shumë pak përbërës, falë nxehtësisë dhe një tenxhere të mirë. Përbërësi më i rëndësishëm këtu janë manaferrat, dhe ju do të dëshironi disa filxhanë për të marrë një grumbull të mirë reçeli. Kërkoni paketat e mëdha në dyqan ushqimor dhe sigurohuni që manaferrat të jenë të freskëta.

Përndryshe, do t’ju duhet vetëm sheqer, lëng limoni, lëvore limoni dhe vanilje. Sheqeri në këtë recetë është i mjaftueshëm për ta bërë reçelin të ëmbël, por nuk është tepër i sheqerosur dhe as i butë. Ju mund të personalizoni sasinë e sheqerit bazuar në shijet tuaja, ose përdorni recetën tonë si një udhëzues për një reçel delikate të ëmbël.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles