Receta për Passata me domate të vogla

spot_img

Sapo domatet të jenë zbutur, hidhni një lugë në një rrëshqitës me patate dhe shtypni poshtë, duke punuar mbi një tas. Lëngu nga domatet do të derdhet në tas, ndërsa farat dhe lëkurat mbeten të bllokuara në orizin e patates. Mund të ketë pak tul domateje në pjesën e jashtme të orizit që mund ta gërvishtni në tas. Përpara se të shtoni më shumë domate, zbrazni filxhanin e orizit dhe hidhni mbetjet.

“Nëse ju ndodh që të keni një mulli ushqimi, ky është mjeti i preferuar për të bërë pasata, por unë konstatoj se një riprodhues patate në thelb bën të njëjtën gjë dhe është i përsosur për tufa të vogla,” ndan Hahn. Përsëriteni këtë proces derisa të gjitha domatet të jenë shtypur. Më pas derdhni lëngun përmes një sitë rrjetë të imët për të kapur farat ose lëvozhgat që mund të kenë rrëshqitur nëpër oriz.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles