Receta për makarona me spec të kuq kremoz të pjekur

spot_img

Nëse dëshironi që makaronat tuaja të kenë disa perime më shumë, mund të përfshini kërpudha, spinaq ose domate të thara në diell. “Përpara se të shtoni salcën në tenxhere në hapin e nëntë është një kohë e mirë për të skuqur çdo perime shtesë që dëshironi të përfshini,” thotë Hahn. Thjesht shtoni pak vaj në tenxhere dhe ziejini perimet derisa të zbuten, më pas shtoni salcën dhe erëzat italiane”.

Eksperimentoni me varietete djathi si cheddar, fontina ose gouda e tymosur për të pasuruar mirësinë e djathit. “Mund ta ndërroni kremin e djathit me djathin ricotta nëse preferoni për një efekt të ngjashëm”, thotë Hahn.

Nëse dëshironi ta bëni këtë recetë vegane, mund ta bëni lehtësisht duke zëvendësuar kremin e djathit, parmixhanin, mocarelën dhe gjalpin me versionet pa qumësht. Për një recetë pa gluten, përdorni bukë dhe makarona pa gluten, të cilat të dyja janë lehtësisht të disponueshme në shumicën e dyqaneve ushqimore.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles