12 recetat më të mira me miell bajamesh

spot_img

Çdo darkë e duhur ka nevojë për një ëmbëlsirë të mrekullueshme si kjo tortë me çokollatë. Korja është bërë me miell bajamesh, miell kokosi, pluhur kakao dhe një nuancë kardamom. Tekstura e saj krokante, fshatare balancon në mënyrë të përsosur mbushjen me çokollatë të zezë dhe shegë.

Ju duhet të ndani rreth dy orë që torta juaj të ngurtësohet përpara se ta shërbeni dhe sigurohuni që të ruani mbetjet në frigorifer për të mos u lagur shumë. Por pasi të ftuarit tuaj të shijojnë kontrastin delikat midis frutave, çokollatës dhe kores së arrave, nuk mendojmë se do të keni shumë mbetje.

Receta: Tortë me çokollatë me shegë vegane, pa gluten

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles