Receta për koktej dimëror 75 frëngjisht e tymosur

spot_img

Për të bërë këtë koktej dimëror të tymosur francez 75, do t’ju duhet tequila, Armagnac, vermut i kuq, liker portokalli Cointreau, shampanjë, absinthe dhe bitters portokalli. Për zbukurim, kaçurrelat e limonit shtojnë një notë të ndritshme, agrume. Me tekilën si frymën bazë, Armagnac dhe vermuti i kuq japin thellësi, ndërsa Cointreau ofron ëmbëlsi dhe aromë agrume. Absinthi kontribuon në një kompleksitet të tymosur dhe bimor. Të hidhurat përmirësojnë më tej profilin e shijes së agrumeve. Dhe së fundi, shampanja e ftohtë e ngre këtë koktej alkooli në lartësi të reja dhe e bën të ndihet i lehtë dhe argëtues.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles