Një vajzë 11-vjeçare ka pësuar një pickim të mundshëm nga peshkaqeni në një vend surf në Hawaii

spot_img

Një vajzë 11-vjeçare pësoi një të mundshme pickimi i peshkaqenit në një vend surfing në Havai të shtunën, sipas zyrtarëve lokalë.

Siguria e Oqeanit në Honolulu, Shërbimet Mjekësore Emergjente të Honolulu-s dhe Departamenti i Zjarrfikësve në Honolulu iu përgjigjën një pickimi të mundshëm të peshkaqenit të shtunën pasdite në Oahu.

“Thirrja 911 erdhi pak para orës 13:30 për një vajzë 11-vjeçare e cila mund të ketë pësuar një pickim peshkaqen në këmbën e saj të majtë në [a] vend i njohur si ‘Rainbows’ në Ka’a’awa, “tha Shayne Enright nga Departamenti i Shërbimeve të Emergjencave të Honolulus në një deklaratë për NBC News.

Hawaii, Oahu, Pamje e Luginës Kaaawa, Ranch Kualoa Nga Oqeani.
Lugina Ka’awa e parë nga oqeani në Oahu, Hawaii. Foto e aksioneve Alamy

“Një dëshmitar përshkroi se kishte parë atë që dukej të ishte një peshkaqen i vogël gumë në zonë,” shtoi Enright.

Fëmija pësoi lëndime jo të rrezikshme për jetën dhe prindërit e saj refuzuan transportin me EMS në dhomën e urgjencës.

Honolulu Ocean Safety po punon për të vendosur shenja paralajmëruese në zonë.

Sipas Departamentit të Tokës dhe Burimeve Natyrore të Havait Faqja e internetit e incidentit të peshkaqenëveky do të ishte takimi i parë i peshkaqenëve të shtetit në vitin 2024.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles