5-Receta Edamame Hummus me përbërës

spot_img

Ky humus me 5 përbërës është i shijshëm siç është, por ju mund të eksperimentoni me barishte dhe erëza të ndryshme për të përmirësuar shijen. Ju mund të shtoni cilantro, majdanoz ose borzilok për një shpërthim freskie. “Më pëlqen të shtoj rreth ¼ filxhan gjethe barishte të freskëta për një shije të shijshme,” ndan Hahn.

Nëse dëshironi të rritni përmbajtjen ushqyese, mund të shtoni disa perime në përzierje si spinaq i freskët, kungull i njomë i papërpunuar ose zemra angjinare. Spinaqi do t’i japë humusit një ngjyrë jeshile më të errët dhe më të gjallë. Gjithashtu mund të rrisni përmbajtjen ushqyese të humusit duke shtuar përbërës si p.sh maja ushqyese, farat e kërpit ose farat e bluara të lirit. Këta përbërës janë të pasur me vitamina, minerale dhe acide yndyrore esenciale.

Erëzat si qimnon, paprika e tymosur ose thekon spec të kuq do t’i shtojnë thellësi dhe kompleksitet shijes. Nëse ju pëlqen ushqimi pikant, merrni parasysh të shtoni përbërës si jalapeños, speca çipotle ose salcë sriracha në humus për një goditje të nxehtësisë. Rregulloni sasinë sipas preferencës suaj të erëzave.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles