16 receta Chorizo ​​që shkojnë përtej mëngjesit

spot_img

Një ish post tregtar portugez, Macau ka një histori të pasur kulinarie. Kuzhina makaneze ka ndikime portugeze dhe kineze dhe konsiderohet si një nga zonat e para që përjeton shkrirjen e kuzhinës, sipas UNESCO-s. Me bukë mishi makanez, i njohur tradicionalisht si capela, ai shkrirje theksohet bukur.

Ngjashëm me një copë mishi klasike, përzierja përfshin mish viçi të bluar, thërrime buke dhe vezë. Megjithatë, kjo recetë largohet nga një copë mishi klasike amerikane jo vetëm në formë, pasi ka formë si një tortë bundt, por edhe në shije. Përbërësit kryesorë të gjellës që e bëjnë atë kaq unike janë chorizo, ullinjtë, arrat e pishës dhe djathi Edam. Është e thjeshtë, e përzemërt dhe tepër e kënaqshme.

Receta: Bukë mishi makanez

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles