31 Receta byreku të ëmbla dhe të shijshme

spot_img

Nuk ka nevojë të festoni Pashkët (ose të jeni italian) për të shijuar këtë byrek të shijshëm. Bëni një brumë bazë gjalpi dhe mielli, më pas bashkoni përbërësit për mbushjen. Kjo byrek me gëzof me mish përmban shumë të mira, duke përfshirë vezët, rikotën, mocarelën, proshutën e tymosur, sallamin, specin dhe proshutën – pa perime në sy! Me shtresa të shumta dhe një harmoni të shijeve të kripura dhe të tymosura, kjo byrek i pasur është një vakt më vete (edhe pse një sallatë anësore nuk do të dëmtonte).

Receta: Byrek italian i Pashkëve

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles