Receta me qepë të kuqe turshi pa sheqer

spot_img

Për të bërë këtë recetë, filloni duke kapur një qepë të madhe të kuqe ose dy të vogla. Do t’ju duhet gjithashtu një thelpi hudhër, pak uthull molle, kripë rozë Himalayan dhe kokrra piper të zi. “Më pëlqen të përdor një kripë Himalayan të trashë dhe rozë këtu, sepse është më pak e përpunuar dhe nuk përmban asnjë agjent kundër formimit të kripës standarde të tryezës. Është bërë e lehtë për t’u gjetur në shumicën e dyqaneve ushqimore.” Gjithashtu, nëse nuk keni uthull molle në dorë, mund të përdorni uthull të bardhë nëse dëshironi.

Ekziston gjithashtu një mundësi për të përdorur lule hibiskusi, të cilat jo vetëm që do të plotësojnë thellësinë e shëllirë, por ato do t’ju ndihmojnë t’i jepni shëllirë tuaj atë ngjyrë rozë të gjallë. “Nëse nuk doni të blini një tufë lulesh hibiskusi, mund të merrni një kuti me çaj hibiskusi dhe të përdorni gjethet e brendshme të 4 qeseve të çajit”, thotë Hahn.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles