Receta kremoze e koprës vegane

spot_img

Për të bërë këtë recetë, sigurisht që do të na duhet përbërësi ynë yll, kopra. “Kur blini kopër, kërkoni një tufë të freskët të tij në vend të paketës së vogël në seksionin e barishteve. Do të jetë shumë më i freskët dhe me siguri do të keni mjaftueshëm. Mund ta ruani koprën e mbetur në një kavanoz me ujë dhe ta mbani brenda. frigoriferin tuaj ose mbi banakun,” ndan Hahn. Ndërsa jeni në korridorin e prodhimit, merrni pak majdanoz italian, një avokado të pjekur dhe një limon.

Do t’ju duhet gjithashtu vaj ulliri, uthull molle, fara kërpi, maja ushqyese, kripë rozë Himalaje dhe kokrriza hudhre. “Nëse nuk i keni blerë më parë farat e kërpit, shpesh i gjeni në korridorin e suplementit me farat e lirit dhe çias. Vini re se zemrat e kërpit janë të njëjta me farat e kërpit. Maja ushqyese shton një aromë djathi, dhe ndonjëherë është në zonën e suplementeve, ose disa dyqane e mbajnë atë në seksionin e erëzave, “shpjegon Hahn.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles