Receta e lazanjës me perime në tenxhere

spot_img

Për të bërë këtë recetë, do t’ju duhet të merrni një qepë, hudhër, një kungull i njomë, kërpudha, spinaq dhe borzilok të freskët nga departamenti i prodhimeve. Më pas shkoni në korridorin e produkteve të thata dhe merrni pak vaj ulliri, speca të kuq të pjekur, domate të thara në diell, një kanaçe me domate të grimcuara, disa petë pa zierje dhe salcë marinara. Nga korridori i qumështit do t’ju duhet pak rikota dhe mocarela djathë, dhe nga kabineti juaj i erëzave do t’ju duhet kripë, kokrriza hudhre, kokrriza qepë dhe erëza italiane.

“Nëse keni vetëm pluhur hudhre dhe pluhur qepë, këto do të funksionojnë mirë. Më pëlqen shija dhe tekstura e versioneve të granulave, kështu që kjo është gjithmonë zgjedhja ime e parë,” ndan Hahn. Ajo vazhdon duke thënë: “Arsyeja pse po përdor një kanaçe me domate të grimcuara së bashku me një kavanoz salcë është se domatet e grimcuara kanë një sasi të lartë uji që na nevojitet për këtë metodë të gatimit të ngadaltë dhe përdorimi i kësaj do të shtojë më shumë substancë sesa ujë i thjeshtë. Gjithashtu, një kavanoz salcë nuk mjafton… përdorimi i një kanaçe të vogël eliminon përfundimin me gjysmë kavanoz salcë për të shkuar dëm.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles