Receta me kopër të pjekur me limon

spot_img

Për të filluar këtë recetë me kopër të pjekur me limon, së pari do t’ju duhet të mbledhni përbërësit. Ju do të keni nevojë për llamba kopër, vaj ulliri, verë të bardhë, një limon, hudhër, ullinj të zinj, borzilok të freskët dhe kripë e piper. Kur pazar për kopërsigurohuni që të kërkoni llamba të forta dhe të freskëta, me gjethe jeshile të ndezura dhe një trup të bardhë të rrumbullakët.

Për ata që do të preferonin një opsion pa alkool, Rye na thotë: “Është e mundur të ndërroni verën e bardhë me lëng pule ose perimesh dhe ta bëni këtë recetë pa alkool. Është një ndryshim i thjeshtë dhe po aq i shijshëm.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles