Receta kreole e karkalecave të nxehta

spot_img

Për të bërë këtë kreol të nxehtë karkalecash, fillimisht do t’ju duhet të mblidhni përbërësit. Do t’ju duhet vaj ulliri për tiganisje, një qepë, selino, speca zile, lëng pule (thekra përdor një kub bolioni, kështu që thjesht shpërndajeni në ¾ filxhani ujë të nxehtë për të marrë lëngun), domate të copëtuara, lëng limoni dhe karkaleca. Për këtë recetë mund të përdorni karkaleca me bisht të ndezur ose të fikur, por për rezultate më të mira ju rekomandojmë të përdorni karkaleca të freskëta dhe të papërpunuara.

Për përzierjen e erëzave kreole, do t’ju duhen disa erëza dhe barishte. Ju do të keni nevojë për paprika, pluhur qepë, pluhur hudhër, rigon të thatë, trumzë të thatë, borzilok të thatë, piper kajen dhe kripë e piper për të erëzuar pjatën.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles