Receta klasike e djegës së Cincinnati

spot_img

Kjo është një listë e gjatë e përbërësve me shumë gjëra që zakonisht nuk janë në djegës, por shumica ka të ngjarë tashmë në qilarin tuaj. Së pari, do t’ju duhet mish viçi i grirë me çdo dobësi dhe ujë për ta zier (Po, thamë ziejmë – vazhdoni të lexoni!). Pas mishit, do t’ju duhet vaj, qepë, hudhër dhe pastë domate. Do t’ju duhet një derdhje bujare me Worcestershire, uthull molle, salcë domate dhe lëng mishi.

Erëzat janë aty ku bëhet interesante: Do t’ju duhen gjethe dafine, pluhur djegës, kanellë, karafil, spec, rigon dhe sheqer kafe të errët. Dhe sigurisht, asnjë djegës Cincinnati nuk është i plotë pa çokollatë. Merrni pluhur kakao pa sheqer për ta hedhur në fund dhe pak kripë dhe piper për të balancuar gjithçka. Sa i përket shërbimit, këtu gjërat bëhen fakultative. Megjithatë, për ta mbajtur atë klasik, është mirë të keni në dorë spageti dhe djathë të grirë për të rrumbullakosur pjatën.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles