Receta kremoze me djathë Jalapeño Popper Chili

spot_img

Ka shumë shtesa të shkëlqyera që mund t’i shtoni djegës jalapeno popper. Na pëlqen të shtojmë fasule të bardha (si cannelini) kur kërkojmë të shtojmë pak më shumë proteina dhe fibra në djegës. Ndihmon në rritjen e djegës së viçit (pa pasur nevojë për mish viçi), kështu që është veçanërisht ideale për ata që duan të shmangin mishin. Mund të përdorni fasule të konservuara dhe t’i shtoni kur shtoni pulën e grirë.

Ju mund t’i zëvendësoni lehtësisht gjokset e pulës me kofshët e pulës ose të bëni një kombinim të të dyjave. Vetëm sigurohuni që të hiqni çdo yndyrë të tepërt nga kofshët e pulës përpara se ta pjekni në furrë. Misri i ngrirë është gjithashtu një shtesë e shijshme për djegësin. Thjesht hidhni misrin e ngrirë kur shtoni pulën e grirë.

Së fundi, për mbushjet, ka vend edhe për eksplorim. Një copë salcë kosi do të luajë jashtë kremit të supës, ndërsa një shishe salcë e nxehtë do të shtojë një prekje të fundit të nxehtësisë, nëse dëshironi.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles