Receta Gooey S’mores Scones

spot_img

Nëse jeni duke bërë një grumbull për veten tuaj, shanset janë që do të keni disa copëza të mbetura. “Këtu është një këshillë,” thotë Barrett dhe udhëzon, “Për të mbajtur ato funde krokante, ftohini petët tuaja në një raft teli menjëherë pasi t’i hiqni nga furra. Lërini të ftohen plotësisht. Nëse i vendosni në një qese ose enë. sa të jenë të ngrohta do të zbuten”. Pjesa e jashtme krokante e artë është pjesë e tërheqjes së këtyre ëmbëlsirave, kështu që ju do të dëshironi të bëni çmos për ta mbajtur atë të paprekur.

Pasi të jenë ftohur Barrett thotë: “Mbulojini ose ruajini në një enë dhe mbajini për disa ditë në temperaturën e dhomës ose në frigorifer”. Edhe pse ajo thotë: “Ato do të hahen më së miri ditën që të përgatiten”, ju mund t’i ngrohni sërish në furrë për të marrë atë efekt të thekur. “Nëse dëshironi, ju mund t’i ruani shishet e pjekura paraprakisht në një qese mbyllëse të ngrirjes hermetike dhe t’i piqni kur të doni një kazan. Ky është ndoshta alternativa juaj më e mirë nëse nuk i dëshironi të gjitha menjëherë,” rekomandon Barrett.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles