Receta franceze e supës me qepë me makarona me tavë

spot_img

Nëse nuk keni mish viçi në dorë, mund ta zëvendësoni me mish pule të bluar ose gjeldeti të bluar. Besoni apo jo, këtë pjatë mund ta bëni edhe vegjetariane! Thjesht lini jashtë mishin e grirë ose zëvendësojeni me crumble vegjetariane. Më pas ndërroni supën e viçit me lëngun e perimeve. Mund të shtoni edhe një filxhan kërpudha të grira, çfarëdo lloji që preferoni, në vend të mishit. Shtimi i kërpudhave i sjell një kafshatë të këndshme mishi dhe akoma më shumë shije në tavën e makaronave.

Mund të ndryshoni formën e makaronave edhe në këtë pjatë me makarona me qepë franceze. Megjithatë, petët e gjata pëlqejnë spageti ose linguini nuk funksionon mirë me këtë metodë gatimi. Zgjidhni një makarona të shkurtra si bërryla, guaska mesatare ose një rigatoni të shkurtër. Forma më e shkurtër do të bëjë një punë të mirë për të mbajtur salcën dhe mishin e viçit ndërsa gatuhen në mënyrë të barabartë në furrë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles