Receta e petullave me miell misri me boronica me gëzof

spot_img

Ndërsa këto petulla sigurisht që janë mjaft të mbushura për të qenë një vakt më vete, ndoshta ju dëshironi të bëni një përvojë të plotë paradreke, ose po u shërbeni më shumë njerëzve. Përgjigjet e qarta për çiftet janë proshutë krokante dhe veze te rrahura, dhe ndoshta një mimozë të ftohtë me lëng portokalli! Për të lehtësuar gjërat, një sallatë jeshile e freskët me një salcë të lehtë mund të shërbehet së bashku me petullat. Në përgjithësi, është mirë të shmangni servirjen e ëmbëlsirave të tjera ose artikujve të pasur me karbohidrate kur petullat dhe shurupi janë pjesë e vaktit.

Nëse dëshironi të keni miq për paradrekë dhe të bëni një bar petullash të bëra vetë, dyfishoni këtë recetë dhe bëni petulla më të vogla 4 inç (ndonjëherë të quajtura petulla me dollarë argjendi) dhe shërbejeni në një pjatë të madhe. Mbushni tasat e vegjël me mbushje të ndryshme si krem ​​pana, copa bananeje, manaferra të freskëta, spërkatje ylberi dhe copëza çokollate. Lërini të ftuarit të bëjnë pjatat e tyre dhe t’i bëjnë petullat e tyre sipas preferencës së tyre!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles