Receta e supës me thjerrëza me perime të pjekura dhe domate

spot_img

Ka shumë mënyra për të personalizuar këtë recetë supe me thjerrëza. Për të filluar, ju keni njëfarë fleksibiliteti me perimet. Nëse preferoni të përdorni një varietet tjetër domate, kjo do të funksionojë për sa kohë që përdorni domate të forta. “Zgjedhja ime e parë pas domateve të rrushit do të ishte domatja kumbulle”, thotë Hahn. Perime të tjera që mund të shtoni në fletën e pjekjes janë kungull i njomë i copëtuar, asparagus i prerë në kubikë, kërpudha të prera në katër pjesë, speca të kuq të prerë në feta, apo edhe brokoli i copëtuar. “Një nga gjërat e këndshme për këtë supë është se mund të bëni një version të ri të saj çdo javë me produktet që keni në dorë”, thotë Hahn.

Barishtet e freskëta në supë shtojnë pak aromë, por nëse preferoni të përdorni barishte të thata, kjo do të funksionojë mirë dhe do të jetë më miqësore me buxhetin. Hahn thotë që të përdorni 1 lugë çaji me trumzë të thatë, rigon dhe rozmarinë nëse planifikoni të anashkaloni varietetet e freskëta.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles