Receta e koktejit të portokallit të gjakut dhe margaritës me shegë

spot_img

Përbërësit kryesorë të këtij kokteji janë lëngjet e portokallit të gjakut dhe të shegës. Ndërsa nuk ka gjasa që të gjeni lëng portokalli gjaku në shishe, lëngu i shegës në shishe është i lehtë për t’u gjetur dhe kursen kohë në përgatitjen e këtij kokteji. Nëse dëshironi, ju mund të bëni vetë lëngun tuaj të freskët të shegës duke përzier dhe kulluar arujt e freskët. Lëngu i freskët i portokallit me gjak, nga ana tjetër, mund të bëhet thjesht duke shtrydhur lëngun e një portokalli gjaku. Përveç lëngjeve, do t’ju duhet tequila, trefishi i sekondës dhe përbërësit për të bërë shurupin e thjeshtë të kanellës, të cilat janë thjesht ujë, sheqer dhe kanellë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles