Receta e salcës me falafel të pjekur me limon-tahini

spot_img

Për të bërë këtë recetë, filloni në korridorin e prodhimit dhe zgjidhni qepujt, hudhrat, cilantro, majdanoz, zarzavate të përziera, kastravec anglez, domate rrushi, qepë të kuqe dhe limon. “Mund të përdorni majdanoz kaçurrelë ose italian për këtë recetë dhe çdo lloj marule që ju pëlqen në sallatat tuaja do të funksionojë”, thotë Hahn.

Më pas merrni pak qiqra të thata, ullinj kalamata, tahini, dhe shurup panje. “Edhe pse do të shihni receta atje duke përdorur qiqra të konservuara, mënyra klasike për të bërë falafel është me qiqra të thata, të cilat ngjyhen, bluhen dhe kombinohen me përbërësit e tjerë”, shpjegon Hahn. Në fund, kontrolloni qilarin tuaj për vaj ulliri, qimnon, koriandër, kripë dhe pluhur pjekjeje.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles