Receta Botanik Blackberry Sage Margarita

spot_img

Kjo recetë për margaritën e sherebelës së manaferrës mund të përshtatet në mënyra të ndryshme për të krijuar profile të reja shije dhe për t’iu përshtatur shijeve dhe preferencave të ndryshme. Për shembull, mund të bëni një version më të ëmbël duke përdorur mjaltë ose shurup agave përveç sheqerit dhe shurupit, në varësi të faktit se sa i ëmbël është dhëmbi juaj i ëmbël. Përndryshe, mund të tërhiqni shijen dhe t’i ndërroni manaferrat për një lloj tjetër frutash, të tilla si luleshtrydhet për ta bërë koktejin pak më të ëmbël ose mjedrat për t’u mbështetur në buzën e zymtë të lëngut të limonit.

Për ta bërë atë më bimor dhe për të nxjerrë në pah elementët freskues të pijeve, gjethet e nenexhikut ose borzilokut mund të shtohen, ose si zëvendësim për sherebelën ose edhe përveç sherebelës, për një kthesë unike. Eksperimentimi me pije alkoolike të ndryshme si vodka ose rumi mund t’i japë gjithashtu një goditje të ndryshme koktejit. Nëse dëshironi të hiqni fare alkoolin, uji i gazuar ose sode limon-limon mund të zëvendësojë tekilën dhe trefishin e sekondës, duke e bërë atë një mocktail të përshtatshëm për të gjitha moshat ose këdo që dëshiron të reduktojë ose shmangë alkoolin. Këto përshtatje mundësojnë mundësi të pafundme për të personalizuar recetën e margaritës së sherebelës së manaferrës, kështu që pse të mos bëheni kreativ dhe të krijoni versionin tuaj të këtij kokteji klasik?

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles